zdrada i kłótnia

Jak wybaczyć zdradę emocjonalną?

Zdrada emocjonalna jeszcze niedawno uważana była za nieistniejącą. Obecnie, jednak zmieniało się to, a badania wskazują, że wiele osób zmaga się z problemem emocjonalnego zaangażowania się partnera w innym związek. Jak to wybaczyć i jak sobie z nią poradzić?

Jak wybaczyć zdradę emocjonalną?

Złamanie zasad lojalności w stosunku do partnera wiąże się z przyjaźnią i relacją z inną osobą. Kiedy partner dowiaduje się o tym, jest to trudne i bolesne. Efektem zdrady emocjonalnej może też być zdrada fizyczna, choć nie zawsze. W wielu przypadkach, jednak już samo zaangażowanie się drugiej osoby w relację z kimś innym, jest na tyle trudne, że szukają oni pomocy u specjalisty, by na nowo zbudować związek i wybaczyć zdradę.

By wybaczyć zdradę emocjonalną konieczne jest zrozumienie dlaczego do niej doszło. Często jest tak, że kobieta, będąca w związku małżeńskim, lub partnerskim, czuje się mało atrakcyjna, opuszczona, samotna. Wiąże się to z dużą ilością pracy, zabieganiem, przemęczeniem i brakiem chwil na intymność z drugą osobą. Z kolei mężczyzna, angażując się w inny związek i dopuszczając się zdrady emocjonalnej, szuka często kobiety, która zaspokoi jego potrzebę bycia ważnym, silnym, wykazania się męskością. Dlatego często są to relacje z kobietami w sytuacji okołorozwodowej, szukającymi wsparcia, rozmowy i ciepłych słów.

Kilka kroków do wybaczenia zdrady emocjonalnej…

Pierwszym krokiem, by wybaczyć drugiej osoby zdradę emocjonalną, jest fakt przyznania się do niej i żałowania. To punkt wyjścia do tego, by móc porozmawiać i wyjaśnić sobie, dlaczego doszło do bliskiej relacji z kimś innym i czego zabrakło w związku.

Następnie ważne jest udanie się do terapeuty, który pomoże parze rozwiązać problemy w związku. Czasami wskaże i wyjaśni błędy, jakie pojawiły się, prowadząc do zdrady emocjonalnej. Wiele zdrad bierze się z braku zrozumienia swoich potrzeb i tego, czego oczekuje partner. Dlatego rozmowa z terapeutą pomaga znaleźć odpowiedź na potrzeby drugiej osoby.

Kolejny – ostatni krok to zrozumienie, że zdrada emocjonalna, powinna przynieść pewną refleksję i wnioski, które w przyszłości pomogą wzmocnić związek i nie dopuścić do kolejnego oddalenia się parterów od siebie.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.